Читайте нас в соціальних мережах

Понад 100 тисяч гривень віддали три жительки Чортківщини за матеріальну допомогу від держави

Субота, 13 квітня 2024 20:20
Мешканки Тернопільщини хотіли отримати грошову допомогу, але втратили понад 100 000 гривень.

Троє жінок з Чортківщини побачили у спільному чаті Viber сповіщення: «Багатоцільова грошова допомога для населення». Потерпілі перейшли за посиланням і виконали необхідні умови. Як наслідок - 36-річну жінку шахраї ошукали на 14000 гривень, 51 річна заявниця втратила понад 4000, а з електронного гаманця 43-річної жительки Нагірянської громади зникло більше ніж 68000 гривень.

За допомогою до поліцейських звернулася й 29-річна мешканка Кременецького району. Вона розповіла, що хотіла одержати кошти за програмою «єДопомога». Після того, як залишила заявку, отримала сповіщення про списання грошей з платіжної картки, а це – понад 14000 гривень.

«Аферисти масово розповсюджують у соціальних мережах фейкові повідомлення про можливість одержати гроші. Фінансова допомога від держави чи міжнародної організації, соціальні виплати від благодійного фонду – одна з шахрайських схем, в яку потрапляють довірливі громадяни. Умови для отримання коштів прості: перейти за посиланням та подати заявку. Далі потрібно заповнити анкетні дані й ввести реквізити банківської картки. Отримавши дану інформацію, зловмисники одержують доступ до рахунків людей й знімають усі заощадження», - зазначили у поліції Тернопільської області.

Дані події слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Працівники поліції вживають відповідні заходи, аби встановити осіб зловмисників.

Правоохоронці нагадують про основні правила безпеки, щоб уникнути шахрайської пастки: користуйтеся інформацією лише з офіційних джерел (перевіряйте правдивість меседжа на урядових вебсайтах, за номерами «гарячих ліній»); не переходьте за фіктивними посиланнями (якщо все ж таки потрібно перейти на ресурс організації, адресу якої ви отримали, то краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебсайт (посилання має бути без позначки «реклама»); не вводьте реквізити платіжних карток та облікові дані онлайн-банкінгу не незнайомих та підозрілих сайтах; нікому не повідомляйте PIN-код до картки, три цифри на звороті, одноразові паролі, що надходять в SMS-повідомленнях та сповіщеннях від банків та мобільних операторів.

Якщо ви зрозуміли, що стали жертвою аферистів, телефонуйте на лінію «102».

Читайте також: Скандал з побиттям жінки у ТЦК: активісти заявляють про напад, а військові – про провокацію

Мобілізованого заступника голови Тернопільської ОВА поки не судитимуть за хабар

 

436264339_739853895002918_7252324936896844973_n_1.jpg

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ