Володарем Малого кришталевого глобуса став біатлоніст з Тернопільщини Віталій Мандзин (ФОТО)

П'ятниця, 01 березня 2024 12:30
Тернопільський біатлоніст Віталій Мандзин – найкращий за результатами в юніорському сезоні у заліку мас-стартів.

Завдяки цьому спортсмен став володарем Малого кришталевого глобуса юніорського Кубка IBU.

Віталій Мандзин у мас-старті-60 Юніорського чемпіонату світу, який відбувся 29 лютого в естонському Отепяя, здобув 4 місце. Нагадаємо, що раніше у лютому саме у цій дисципліні Віталій Мандзин став призером Юніорського чемпіонату Європи.

Початок гонки вийшов дуже обнадійливим для уболівальників. Після того, як перший вогневий рубіж подолали обидві групи спортсменів, Віталій Мандзин тримався у першій трійці після вдалої стрільби лежачи. Так само вдалою виявилась і друга лежка, після якої Віталій пішов на дистанцію вже другим, на п’ять секунд відстаючи лише від норвежця Сіверта Герхардсена, зазначили у Федерації біатлону України.

Єдиної в цьому мас-старті помилки українець припустився на третьому рубежі, але саме це коло штрафу відкинуло тернополянина з першої групи претендентів на медалі і потім довелось працювати на трасі, аби відставання не стало критичним. Заключну стійку Віталій Мандзин також відпрацював у нуль, однак цього виявилось недостатньо, аби повернутись до першої трійки.

На заключне коло Віталій вирушив шостим, маючи дев’ять секунд дефіциту від третьої позиції. На трасі українець бився наче лев, обійшов поляка Конрада Бадача та норвежця Уле Сурке, та бажане третє місце все ж виявилось недосяжним. Однак ця четверта позиція – однозначно з медальним присмаком.

Подіум мас-старту-60 серед юніорів розділили норвежці Сіверт Герхардсен, Ісак Фрей, Тобіас Алм. Віталій Мандзин фінішував 4-тим, 12 – Богдан Борковський, 21 – Степан Кінаш, 43 – Сергій Супрун.

Нагадаємо, серед юніорок у мас-старті 60 перемогу здобула українська біатлоністка Олександра Меркушина.