Читайте нас в соціальних мережах

Михайло Цимбалюк: Маємо робити певні кроки для достойного пенсійного забезпечення наших громадян

Четвер, 27 квітня 2023 13:59
У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Рівень пенсійного забезпечення пенсіонерів та осіб з інвалідністю в Україні у порівнянні з країнами Європейського Союзу».

Про це повідомив народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк.

– Минулого року Європейська Рада надала Україні статус кандидата на членство в ЄС. Цей дуже важливий крок вимагає від української влади приводити у відповідність вітчизняне законодавство, в тому числі це стосується пенсійної реформи, маємо робити певні кроки для достойного пенсійного забезпечення наших громадян, –розповів Михайло Цимбалюк.  

Широкомасштабна військова агресія росії проти України спричинила різке зростання рівня безробіття в Україні, а також масштабну міграцію українського населення як всередині країни, так і за її межами в пошуках безпечного для життя місця.

Водночас зберігається тенденція поступового старіння українського населення. Усе це впливає на можливості пенсійної системи України (яка фактично існує на одному рівні – солідарній системі) гарантувати людині в поважному віці належне фінансове забезпечення, наголосив політик.

Варто зазначити, що питання функціонування накопичувальної системи пенсійного забезпечення в Україні вже давно перебуває на порядку денному Верховної Ради України.

– З початку анонсування пенсійної реформи минуло більше 18 років. У квітні цього року у парламенті зареєстровано оновлений законопроект щодо пенсійної реформи та введення обов’язкових пенсійних накопичень – проект Закону про накопичувальне пенсійне забезпечення за реєстр. №9212. Пропонується запровадити обов’язкове пенсійне накопичення для всіх громадян України молодше 55 років. Перші три роки фінансування реформи відбуватиметься за рахунок держави. Дискусія як у профільному комітеті так і у експертному колі триває...  додав Михайло Цимбалюк.

Додати коментар