Читайте нас в соціальних мережах

Від різьблених малюнків на лампах-нічниках тернополянина важко відірвати погляд

П'ятниця, 26 жовтня 2018 10:36
Декоративні лампи-нічники ручної роботи, які виготовляє тернополянин Павло Головатий, чудово доповнять інтер’єр у будь-якому домі. 

За кожною креативною лампою тернопільського умільця лежить не тільки довга, клопітка праця, але й майстерність, яку містянин вклав у кожен свій витвір. Його виріб – чудовий подарунок як для дітей, так і для дорослих.

Як розповідає Павло, взявся за виготовлення ламп-нічників недавно, проте задоволений успіхами в роботі.

— На одному із зарубіжних сайтів я натрапив на фото гарної лампи. Захотілося зробити й собі подібну красу, оскільки маю тягу до творчості. Перша лампа-нічник вийшла непогано, що спонукало мене продовжувати у цьому ж напрямку. Коли маю вільний час – сідаю за роботу. Починаю з того, що розрізую на невеликі частини спеціальну вентиляційну трубу, яка є основою мого виробу. Потім вирізую з дерева підставки для лампи, лакую 2-3 рази, вставляю до лампи проводи, аби подати світло. Щоби зробити малюнок на трубі, я роздруковую готову картинку. перебиваю її на основу, для більшої оригінальності витвору домальовую дещо своє і фрезером вирізую зображення, — поділився умілець.

Чоловік додав, що оскільки створення ламп-нічників передбачає декілька копітких етапів, на створення одного виробу доводиться витрачати майже день. Тернополянин зазначає, що витраченого часу не шкода, адже після завершення роботи йому особливо приємно спостерігати на свій готовий витвір із красивим різьбленням.

Від різьблених малюнків на лампах-нічниках тернополянина важко відірвати погляд Декоративні лампи-нічники ручної роботи, які виготовляє тернополянин Павло Головатий, чудово доповнять інтер’єр у будь-якому домі. За кожною креативною лампою тернопільського умільця лежить не тільки довга, клопітка праця, але й майстерність, яку містянин вклав у кожен свій витвір. Його виріб – чудовий подарунок як для дітей, так і для дорослих. Як розповідає Павло, взявся за виготовлення ламп-нічників недавно, проте задоволений успіхами в роботі. — На одному із зарубіжних сайтів я натрапив на фото гарної лампи. Захотілося зробити й собі подібну красу, оскільки маю тягу до творчості. Перша лампа-нічник вийшла непогано, що спонукало мене продовжувати у цьому ж напрямку. Коли маю вільний час – сідаю за роботу. Починаю з того, що розрізую на невеликі частини спеціальну вентиляційну трубу, яка є основою мого виробу. Потім вирізую з дерева підставки для лампи, лакую 2-3 рази, вставляю до лампи проводи, аби подати світло. Щоби зробити малюнок на трубі, я роздруковую готову картинку. перебиваю її на основу, для більшої оригінальності витвору домальовую дещо своє і фрезером вирізую зображення, — поділився умілець. Чоловік додав, що оскільки створення ламп-нічників передбачає декілька копітких етапів, на створення одного виробу доводиться витрачати майже день. Тернополянин зазначає, що витраченого часу не шкода, адже після завершення роботи йому особливо приємно спостерігати на свій готовий витвір із красивим різьбленням.
Katia
пароль ще
ок
Анна Семенків
editor7 editor2018
Рубрика особистості
Анна Семенків
Свічки тернопільської майстрині зроблять свято у кожному домі Частинку любові, тепла, натхнення тернопільська майстриня, художниця Катерина Крупніцька вкладає в кожну свічечку, яку дівчина вже роки виготовляє власноруч. Для багатьох жителів не тільки Тернопільщини, але й усієї України саме задоволення придбати Катеринину свічку. Люди зізнаються, що вироби дівчини гарно виглядають та сяють не тільки від вогню, але й від теплої енергетики, яку вклала у свої роботи майстриня. Як розповідає сама пані Катерина, свічки використовують не лише як джерело світла. Різьблена свічка – чудовий елемент декору. — Я вже шість років виготовляю свічки, не рахуючи перерви – вагітність, догляд за маленькою дитиною. Після школи я здобувала художню освіту. На деяких із картин, які малювала, були зображені свічки. Тож мені якось захотілося відобразити їх не тільки на полотні, але й створити свої вироби, більше дізнатися про їхню символіку. В мережі Інтернет на окремих сайтах я натрапила на фото гарних свічок, більше прочитала про свічі, вивідала, як їх виготовляти. Потім довідалася, що на Івано-Франківщині живе один майстер-свічкар. Поїхала до нього переймати досвід. Коли підучилася трішки в чоловіка, купила собі усі необхідні матеріали для виготовлення свічок й сама зробила декілька, — зазначила майстриня. Умілиця наголосила, що виготовляє свічки різних розмірів – від 12-13 см. до 23-х см. Для створення виробів Катерина використовує парафін. Сировину замовляє за кордоном. Готова свічка важить близько 600 грамів, хоча бувають і більші. — Для роботи мені потрібна форма для заливання парафіну. Тож на спеціальному станку я розплавлюю парафін, після чого занурюю її 30-40 разів у різні барвники – синій, зелений, фіолетовий. Кольори вибираю за бажанням. Потім за 10 хвилини я маю вирізьбити свічку, надавши їй потрібної форми. Якщо чекатиму довше, виріб може застигнути і я не зможу викарбувати на ньому потрібний елемент. На створення кожної свічки витрачаю однаковий час, не залежно від її розміру, адже занурюю їх однакову кількість разів. Серед матеріалів основними є гніт, парафін. Ціна останнього зараз, на жаль, зросла більш аніж удвічі, — поділилася умілиця. Майстриня розповіла, що попит на її свічки залежить від періоду. Зокрема, люди найбільше купують вироби дівчини перед Великоднем, Різдвяними святами, а також влітку.

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ