Читайте нас в соціальних мережах

У Тернополі відкрили пам’ятник Джурі, який місту подарував столичний меценат (фоторепортаж)

Понеділок, 24 червня 2024 09:53
У тернопільському парку Національного відродження 23 червня урочисто відкрили пам’ятник Джурі.

Джурами в Україні в XVI-XVIII століттях називали зброєносців, учнів у козацької старшини. Зазвичай це були молоді хлопці. Разом із козаками джури ходили в походи та брали участь у боях.

Пам’ятник Джури Тернополю подарував Дмитро Савенко – київський меценат, засновник благодійного фонду «МіСт» імені Михайла Савенка. Коштів із міського бюджету Тернополя на встановлення пам’ятника не витрачали. Автори скульптури – Сергій Кляпетура, Роман Кліщ.

– Дуже радію, що маю сьогодні нагоду передати Джуру Тернополю. Він також народився у XVI столітті, як і ваше місто, що дуже символічно. Джура починав свій шлях з маленького хлопчика до серйозного воїна. Нехай він буде для всіх прикладом вчитися, творити та боронити рідну землю,  наголосив під час відкриття Дмитро Савенко.

Організаційними партнерами встановлення монумента у Тернополі також стали Тернопільська обласна профспілка УБД та військовослужбовців, ВГО «Федерація кікбоксингу України» WAKO.

– З великою гордістю і щастям я сьогодні кажу, що українська нація за 30 років відродилася! Встановлення таких пам’ятників, пантеонів слави – це дії, які йдуть з сердець кожної людини. Дякую усім, завдяки кому у Тернополі тепер є пам’ятник Джурі. Переможемо! Виженемо ворогів з рідної землі та відродимо Україну!– підкреслив голова Тернопільської обласної профспілки УБД та військовослужбовців Євген Степанов.

Участь у відкритті пам’ятника також взяв мер Тернополя Сергій Надал. Він вручив нагородні знаки міського голови засновнику і голові наглядової ради БФ «МіСт» Дмитру Савенку, а також президенту благодійного фонду Сергію Ісаєнку.

– Багато українців виховувалися на прикладі Джури. Я впевнений, що ті, хто зараз зі зброєю в руках захищають Україну, теж надихалися подвигами Джури. Тепер вже вони стають прикладом для наступних поколінь. Тернопіль – місто молоді. Сьогодні наша розумна, ініціативна та патріотична молодь отримала ще один символічний знак – пам’ятник Джурі. Дякую усім, хто причетний до встановлення скульптури,– зазначив Сергій Надал.

Більше – у фоторепортажі «Тернополян».

1

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ