Читайте нас в соціальних мережах

Смертельне захворювання легіонельоз виявляють у Польщі: ПЛР-тест можна здати у Тернополі

Середа, 13 вересня 2023 14:15
У польському місті Жешув від легіонельозу померла ще одна людина.

Про це повідомляють польські ЗМІ, зазначає Тернопільський обласний  центр контролю та профілактики хвороб.

Загалом у Польщі від початку появи перших випадків захворювання, з 30 липня, зафіксували вже 23 смерті.

На сьогодні у Польщі зареєстровано 166 випадків «хвороби легіонерів», у зоні ризику – люди із супутніми захворюваннями.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко прокоментував інформацію про виявлення у Польщі випадків легіонельозу – небезпечного легеневого захворювання з високою смертністю.

Лабораторні дослідження на виявлення збудника легіонельозу можна зробити в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ«Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» методом полімеразно ланцюгової реакції (ПЛР) за адресою м. Тернопіль, вул. Федьковича, 13.

За його словами, реєструється певні спалахи, пов'язані зі спліт-системами зазвичай у великих торговельних центрах, готелях та в інших місцях.

«Сьогодні ми бачимо, що був спалах у сусідньому з Україною місті у Польщі - Жешуві - і де-факто, чи ми реагуємо на це, так, ми реагуємо. І в наших центрах контролю і профілактики хвороб є ПЛР-системи, які дозволяють діагностувати в разі, якщо будуть схожі симптоми. Далі є чіткий механізм, як проводити епідрозслідування і яких заходів вживати», - пояснив Віктор Ляшко.

Міністр охорони здоров’я висловив сподівання, що в Україні спалаху "хвороби легіонерів" не буде. Водночас він звернув увагу на те, що влітку легіонельоз часто трапляється у готелях, де є спліт-системи та душові системи, якими нечасто користуються. Legionella розмножується саме там, де є вологість, додав очільник МОЗ.

Легіонельоз, або "хвороба легіонерів", - небезпечне інфекційне захворювання, збудник якого — бактерія Legionella pneumophila. Джерелом інфікування можуть бути системи водопостачання, кондиціонери, вентиляційні системи, душові приміщення, басейни, зволожувачі повітря, фонтани, джакузі тощо.

За даними ВООЗ, найбільш поширеною формою передачі є вдихання інфікованих водяних бризок.

Симптоми захворювання дуже схожі на звичайні респіраторні симптоми, які зустрічаються під час сезонних застуд чи сезонних гострих респіраторно-вірусних інфекцій. Саме тому часто пацієнти звертаються до медичних закладів вже на пізньому етапі, коли є ускладнення, найчастіше - пневмонія.

Як пояснює лікарка-епідеміологиня Центру громадського здоров’я Ірина Борух, легіонельоз реєструвався лише один раз на території України за останні 5 років. Йдеться про випадок у 2019 році в Дніпропетровській області. 

На початкових етапах захворювання спостерігаються кашель, гарячка, біль або дискомфорт у грудях під час дихання або кашлю, може розвиватися діарея. Ірина Борух наголошує, що підступність легіонельозу полягає в тому, що його складно відрізнити від інших респіраторних захворювань.

Лікарка-епідеміологиня зазначає, що "хвороба легіонерів" не передається від людини до людини. Бактерія Legionella pneumophila чудово "почувається" при температурах 20-50 градусів.

Легіонельоз, зазначає Ірина Борух, лікується антибіотиками. Головне - вчасно звернутися по медичну допомогу. Зазвичай смертність від цієї хвороби сягає 5-10%, це залежить від термінів звернення до медзакладів та наявності супутніх захворювань.

Читайте також: Рух транспорту частково перекриють на вулицях Острозького та Коновальця у Тернополі

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ