Участь у змаганнях беруть понад чотири десятки спортсменів з Тернополя, Дніпра, Києва. Миколаєва. Кубок відбувається у 4 класах яхт – «ILKA-6», «ILKA-7», «470» та вітродошка «iQFОiL».
Про це «Тернополянам» розповів тренер з вітрильного спорту у Тернопільській області Олексій Нижегородов.
– Серпень не є вітряним місяцем, а наш вид спорту вимагає саме вітру. Попри це, вирішили провести змагання згідно з графіком, – зазначив Олексій Нижегородов. – Змагання складаються з кількості перегонів. Для вітродошок – це максимум 15, для яхт – це 12. Сумується кількість очків і визначаються переможці.
Вітрильний спорт суттєво постраждав внаслідок повномасштабної війни, наголосив Олексій Нижегородов.
– Можливо, наш вид спорту потерпів найбільше. Ми дуже залежимо від водойм. Спочатку база олімпійської підготовки була в Севастополі. Після окупації Криму ми перебралися в Маріуполь, а тепер – до Тернополя. Саме у нашому місті зараз відбуваються всі основні змагання з вітрильного спорту. Колись вони проходили в Дніпрі, але зараз безпекова ситуація цього не дозволяє, – зауважив Олексій Нижегородов.
Серед спортсменів, які беруть участь у змаганнях, – тернополянин Мар’ян Воловець. У вітрильному спорті чоловік вже 15 років.
– Через недостатній вітер підготовку не вдалося провести так, як запланували, тож робимо ставку на досвід, – поділився Мар’ян Воловець. – Суперники досить сильні, раніше вже доводилося з ними змагатися. Багато залежить від погодних умов. Є спортсмени, які їдуть краще в сильний вітер, а є ті, хто вправніший під час слабшого вітру. Тут все індивідуально.
Спортсмен каже, у Тернополі є хороші умови для того, щоб займатися вітрильним спортом.
– Звісно, хотілося б більшу акваторію, та зважаючи на складну ситуацію в країні, маємо бути задоволені тим, що є, – додав Мар’ян Воловець.
Фотомиті Кубка України з вітрильного спорту – у репортажі «Тернополян».
http://w.ternopoliany.te.ua/sport/94598-na-ternopilskomu-stavi-za-peremohu-zmahaiutsia-naisylnishi-iakhtsmeny-ta-vindserfinhisty-fotoreportazh#sigProIdabc584423d