Читайте нас в соціальних мережах

Легкоатлети з Тернопільщини – переможці і призери літньої Гімназіади України (ФОТО)

Понеділок, 29 травня 2023 20:00
Школярі з Тернопілля здобули 7 медалей на V літній Гімназіаді України з легкої атлетики.

Змагання відбулися на базі навчально-спортивного комплексу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

За перемогу боролися 161 хлопець і 160 дівчат з 18 регіонів України. Успішно виступили на V літній Гімназіаді юні легкоатлети з Тернопілля, які зуміли вибороти 7 медалей, з яких 4 золоті, 1 срібна та 2 бронзові.

Учениця Бучацької гімназії Наталя Бучинська стала переможницею у штовханні ядра та метанні диску, а учень Козівської ліцею імені В. Герети Максим Лаврик переміг в штовханні ядра та виборов срібну нагороду в метанні диску. Тренують атлетів Іван Чуба та Іван Панасюк, зазначили у Федерації легкої атлетики Тернопільської області.

Дві медалі у тернопільських школярів у бігу на 3000 м. Тернополянка Ольга Правецька (академічний ліцей «Генезис») здобула золоту нагороду, а Олександра Черевата (учениця ЗОШ №15) виборола «бронзу». Тренують бігунок Стефанишина Ольга, Дуда Богдан. Велика подяка Череватому Роману в підготовці Олександри до змагань, наголосили у Федерації.

Ще одну бронзову нагороду в бігу на 2000 м здобула Аліна Посівайло, яка навчається у Зборівській ЗОШ №1 (тренер Небельський Володимир).

«Треба відзначити також Христину Федущак, яка на цих змаганнях в бігу на 100 м покращила рекорд області серед дівчат до 18 років. Тепер новий рекорд області у цій дисципліні становить 13.12 сек. Спортсменка є ученицею Тернопільської школи №15 і тренується у ТО ДЮСШ з літніх видів спорту під керівництвом Назарія та Софії Рибій. Попередній рекорд 13.17 сек був встановлений Тетяною Гаврилюк 16 червня 2003 року у Білій Церкві на чемпіонаті України», - поділилися у Федерації.

Також тернопільські легкоатлетки Єва Овод (ТСШ №23), Христина Федущак (ТСШ №15), Анна Сорока (ТСШ №23), Юлія Цьвігун (Зборівська ЗОШ №1) посіли 7 місце в естафеті.

Команда Тернопільської області за кількістю завойованих медалей увійшла до п’ятірки кращих команд України. А загалом легкоатлетична учнівська збірна нашої області у командному заліку посіла 8 місце, набравши 372 очок.

Щодо загальних результатів V літньої Гімназіади України з легкої атлетики, то на першому місці – Волинська область, 2 місце зайняла Львівська область, 3 місце – Сумська область, повідомили у Комітеті з фізичного виховання та спорту МОН України.