Читайте нас в соціальних мережах

На Тернопільщині підприємці сплатили 64,8 млн грн акцизного податку

Четвер, 21 вересня 2023 20:30
Платники Тернопільщини забезпечили сплату до бюджетів 164,8 млн грн акцизного податку.

За січень-серпень цього року суб’єкти господарювання області спрямували до державного бюджету 103,6 млн грн акцизного податку з вироблених в Україні товарів. Це на 33,3 млн грн більше від очікуваних надходжень. Варто зазначити, що на території Тернопільської області здійснюють діяльність 16 підприємств-виробників підакцизної продукції, які є платниками акцизного податку до державного бюджету.

Структуру акцизного податку до державного бюджету складають надходження від виробництва горілчаної продукції – 90,4 млн грн (87,26%), виробництва пива – 13,0 млн грн (12,54%), виробництва спирту – 0,2 млн грн (0,19%) та від виробництва електроенергії – 0,02 млн грн (0,01%).

До місцевих бюджетів області надійшло 61,2 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Зокрема, 39,9 млн грн надійшло від продажу алкогольних напоїв, 19,6 млн грн – від продажу пива та 1,7 млн грн – від реалізації тютюнових виробів.

"Нагадаємо, що відповідно до норм Бюджетного кодексу акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, зараховується до міських, селищних, сільських бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад. Ставка цього податку визначена в розмірі 5 відсотків із кожної одиниці проданої алкогольної продукції чи тютюнового виробу", - йдеться у повідомленні податківців Тернопільщини. 

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ