Читайте нас в соціальних мережах

6 лютого. Цей день в історії Тернопілл

П'ятниця, 06 лютого 2015 08:02

6 лютого 1545 року - за указом короля Вацлав Баворовскі, уродженець і власник Баворова, відступив Яну Тарновскому села на правому березі Серета - Петриків, Кутківці та Пронятин з метою будівництва на цьому місці ставу. За це Баворовський отримав компенсацію - декілька сіл на Скалатщині. Мабуть, одночасно королівський секретар уступив каштеляну краківському також і село Петриків, а брати Чистилівські - Кутківці й Пронятин.

6 лютого 1908 року - у Коропці Монастириського району, протестуючи проти фальсифікації передвиборчої боротьби, був заколотий багнетами активний громадський діяч Марко Каганець. Брав участь у виборах до Австро-Угорського парламенту, Галицького Сейму. У січні 1908 р. мав аудієнцію у графа Бадені, який вимагав не брати участі у виборах до парламенту у Відні взамін за 15 моргів поля. Перед смертю отримав 2 листи від намісника Галичини графа Анджея Казімєжа Потоцького з вимогою не брати участь у виборах. Було заборонено проводити богослужіння за загиблим М. Каганцем у Соборі Святого Юра. Похований у Коропці, на могилі стоїть хрест із червоного каменю.

6 лютого 1945 року - в с.Слобідка та с.Городище Козівського району повстанці спалили сільраду та знищили документацію.

6 лютого 1945 року - поблизу Бережан Тернопільської області відбулась нарада Головного проводу ОУН (б) за участю Р. Шухевича, Д. Маївського, Я. Бусела, Д. Грицая, Р. Кравчука, М. Арсенича, В. Кука, П. Дужого. На нараді розглядалися напрями розбудови та зміцнення мережі бандерівського підпілля.

6 лютого 1990 року - Вчена рада Тернопільського педагогічного інституту, відгукнувшись на неодноразові звернення громадської ініціативної групи викладачів природничого факультету до керівництва вузу щодо доцільності створення окремого географічного факультету, а також врахувавши висновки спеціально створеної ректоратом комісії з цього питання, прийняла рішення про організацію такого факультету.

6 лютого 1998 року – у США помер бібліограф, історик, журналіст, доктор економічних наук, громадсько-культурний діяч у діаспорі, уродженець Кременеччини Максим Бойко.


ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ