Читайте нас в соціальних мережах

Чорний екран у ноутбука

Вівторок, 12 вересня 2023 15:30
Чорний екран у ноутбука
У Windows 10 поява чорного екрану є однією з найскладніших проблем, оскільки він не супроводжується кодом помилки чи повідомленням, що дозволяє швидко виявити причину та усунути її.

Зазвичай така ситуація виникає через неполадки у графічному драйвері чи проблеми сумісності з новим оновленням. Також можливість, що на комп'ютері встановлене неправильне оновлення. Іноді причина може бути апаратною, пов'язаною з відеокартою, дисплеєм або фізичним з'єднанням. Якщо жодна з цих ситуацій не підходить, можливо, потрібно замінити сам дисплей. Щоб ознайомитися з цінами на екрани для ноутбуків, рекомендується відвідати сайти Zeto.ua та Amazon.com.

Підключіть зовнішній монітор для тестування дисплея

Якщо екран залишається чорним, це може бути наслідком або пошкодженого графічного драйвера, або проблем із підсвічуванням LCD-екрану. Щоб перевірити дисплей, підключіть зовнішній монітор та перезавантажте комп'ютер. Ця операція дозволяє визначити, чи працює сам комп'ютер, навіть якщо на основному екрані немає зображення. Більшість моніторів та інших пристроїв відображення, таких як проектори, можна підключити за допомогою кабелів VGA, DVI, HDMI або DisplayPort.

Важливо зазначити, що під час підключення екрану через HDMI, також можливо передавати звук. Проте варто пам'ятати, що при використанні перехідника DVI-HDMI або кабелю, звук через HDMI може бути втрачений. Також слід пам'ятати, що не можна підключити DVI-D до VGA. Якщо зображення не відображається на зовнішньому моніторі, можна використовувати комбінації клавіш "Fn + F4" для перемикання відеосигналу.

У випадку, якщо зображення відображається на зовнішньому моніторі, можливо, виник конфлікт між графічним драйвером та власним LCD-дисплеєм ноутбука. Зокрема, рекомендується завантажити та встановити останні версії графічних драйверів та драйверів чіпсету для вашого комп'ютера.

Якщо звуки роботи чуються, але зображення не відображається ні на одному з екранів, можливо, знадобиться замінити сам екран чи відвести ноутбук до сервісного центру.

Втрата зв'язку з оперативною пам'яттю

63e646a1c96f7.jpg

Якщо модуль пам'яті від'єднався, це часто призводить до того, що ноутбук не відображає зображення. Тому перевстановлення модулів пам'яті може бути рішенням проблеми з чорним екраном. Після відключення адаптера змінного струму та витягнення та повторного вставлення модулів пам'яті, а потім підключення адаптера, пристрій можна включити.

Для початку, вимкніть ноутбук і від'єднайте шнур живлення. Перед початком будь-яких робіт, краще поторкнути заземлений металевий предмет, щоб позбутися статичної електрики. Далі, відкрийте кришку для доступу до пам'яті, витягніть модулі і вставте їх назад на місце. Наступним кроком буде ввімкнення ноутбука та виконання всіх необхідних тестів для переконання, що він працює належним чином після цього втручання.

Виявлення дисплея

Чорний екран також може з'явитися через те, що Windows 10 втратить зв'язок з дисплеєм. Комбінація клавіш "Windows + Ctrl + Shift + B" може перезапустити відеодрайвер і відновити з'єднання з монітором.

На деяких пристроях ви можете розбудити екран, одночасно натиснувши кнопки збільшення та зменшення гучності тричі (швидко).

Коли ви виконаєте цю дію, ви почуєте звуковий сигнал і активність на екрані, що вказує на те, що Windows 10 може відповісти на команду і намагається встановити нове з'єднання.

Крім того, ви можете скористатися комбінацією клавіш "Windows + P", щоб відкрити спливне меню "Проект". Потім знову натисніть клавішу P і клавішу Enter, щоб перемикатися між різними режимами відображення, щоб побачити, чи зникає чорний екран. (Вам потрібно повторити ці кроки чотири рази, щоб пройти через усі можливі режими).

Якщо чорний екран все ще з'являється, натисніть і утримуйте кнопку живлення близько 10 секунд, щоб вимкнути пристрій. Потім натисніть кнопку живлення ще раз, щоб перезапустити пристрій. (Якщо документи відкриті, ця дія може призвести до втрати незбереженого вмісту).ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ